Już jutro rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny oraz Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Odbywać się będzie w dniach 5 – 11.05 pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego”. Nawiązuje on także do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Tydzień Biblijny otwiera Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, nad którym patronat sprawuje JE Ks. Abp Stanisław Gądecki oraz Prezes Rady Ministrów RP. Uroczystej celebracji Narodowego Czytania Pisma Świętego w dniu jutrzejszym o godz. 700 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie przewodniczył JE Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, a na Jasnej Górze o godz. 1300 JE Ks. Abp Wacław Depo. Obydwie te uroczystości będą transmitowane na żywo na kanałach Telewizji Publicznej.
Ks. Prof. Henryk Witczyk – przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II mówi na temat Tygodnia Biblijnego oraz III Narodowego Czytania Pisma Św. tak:
XI Tydzień Biblijny ma pomóc wiernym w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym. Chodzi tutaj o wskazanie na święte księgi jako na źródło wiary chrześcijańskiej i naszej kultury europejskiej. Nasza inicjatywa jest swego rodzaju zachętą, by wierni w parafiach tworzyli kręgi biblijne, by regularnie spotykali się na lectio divina i by żyli Słowem Bożym w swojej codzienności. Wspólne czytanie buduje międzyludzkie więzi, a to również jest jednym z celów jaki nam przyświeca. Polski Naród potrzebuje zbliżenia do Boga, On tego pragnie, a wspólnotowe pochylenie się nad świętym tekstem będzie nam w tym bardzo pomocne. W tegorocznym Tygodniu Biblijnym proponujemy wiernym głębsze zapoznanie się z Ewangelią św. Jana. Ten tekst jest pełen ważnych i głębokich treści, nawet pojedyncze perykopy i sentencje potrafią wnieść wiele do naszego życia duchowego. Właściwe przedstawienie i rozumienie Pisma Świętego może sprawić, że stanie się ono atrakcyjną lekturą dla współczesnych ludzi. Ważne jest by z Pismem Świętym zapoznawać dzieci. Z orędziem bożym trzeba docierać do najmłodszych i uwrażliwiać ich, że nie jest to opowieść baśniowa, ale rzeczywistość zbawcza, od której zależy charakter naszego życia duchowego.