Obowiązki

Wszystkie modlitwy i zobowiązania podejmujemy w wielkiej wolności wewnętrznej z czystej miłości do Boga przez Serce Maryi. Niewypełnienie tych modlitw z jakiekolwiek powodu nie obowiązuje pod karą grzechu i nie powinno być spełniane w poczuciu przymusu. Kto kocha daje wiele z siebie dla ukochanej osoby, czyniąc to w pełnej wolności. Maryja cieszy się każdą modlitwą, każdym uczynkiem jakie Jej przynosimy i oddajemy, by mogła nimi dysponować dla zbawienia naszego i naszych bliźnich.

Każdy członek „Wspólnoty” odmawia codziennie akt zawierzenia siebie i wszystkich polecanych osób Niepokalanemu Sercu Maryi, każdego człowieka na tej ziemi – ofiarowuje każdy dzień życia w intencjach Królowej Pokoju. W ten sposób szerzymy nabożeństwo zawierzenia Sercu Maryi. Przez Maryję idziemy do Jezusa. Stajemy się przedłużonymi rękoma Matki Bożej, która zapowiedziała, że tryumf Jej Niepokalanego Serca przyjdzie przez tych, którzy  zawierzyli się Jej Niepokalanemu Sercu.

Codziennie odmawiamy nowennę za przyczyną Matki Bożej Współczucia i Miłosierdzia – koronką której treść jest umieszczona na stronie modlitwy. Każdy członek „Wspólnoty” stara się również raz w tygodniu przynajmniej pół godziny trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu w intencjach Maryi i Pogotowia.